8 Replies to “Catedrala Mantuirii Neamului”

 1. Nu-mi place exteriorul, putea sa fie mai scunda, dar mult mai ampla cupola, mai larga, usor circulara.
  Poate e si prea clasica pentru sec.XXI, semn ca biserica noastra de-abia renaste. O vor "pretui" generatiile viitoare? Sau va deveni,doar o locatie viitoare pentru alte religii care se aseaza in Europa
  Cat priveste interiorul, e clar ca ii lipsesc multe elemente "ale neamului " nostru, daca tot o denumim Catedrala Neamului.Doar interiorul are o amprenta moderna; multa risipa de spatiu pentru niste opere sumare.
  Oricum putem fi mandrii, ca noi romanii vom fi dotati ca piticul din poveste: mic,mic dar cu……. mare.
  steff

 2. Nu-mi place exteriorul, putea sa fie mai scunda, dar mult mai ampla cupola, mai larga, usor circulara.
  Poate e si prea clasica pentru sec.XXI, semn ca biserica noastra de-abia renaste. O vor "pretui" generatiile viitoare? Sau va deveni,doar o locatie viitoare pentru alte religii care se aseaza in Europa
  Cat priveste interiorul, e clar ca ii lipsesc multe elemente "ale neamului " nostru, daca tot o denumim Catedrala Neamului.Doar interiorul are o amprenta moderna; multa risipa de spatiu pentru niste opere sumare.
  Oricum putem fi mandrii, ca noi romanii vom fi dotati ca piticul din poveste: mic,mic dar cu……. mare.
  steff

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *